ŞİDDETLE MÜCADELEDE SAMİMİ OLMALIYIZ

siivo

Radyospor, 10.04.2015

Galatasaray yönetim kurulu üyesi Dr Cem Kınay, başkanlık yapmış isimlerin Mayıs’taki seçimde aday olan isimlere karşı objektif olması gerektiğini söyledi.

Kınay, “Ben 25 senedir Galatasaray’a yönetim dışında maddi ve manevi destekler yaptım. Şimdi ise 6 aylığına yönetimde yer aldım. Yeni dönemde yönetimde olmayacağım. Ama önemli olan ne şekilde olursa olsun Galatasaray’a hizmet etmek. Hizmete devam edeceğim” dedi. 
ADAYLAR GALATASARAY’I BÜYÜTECEK PROJELERE SAHİP OLMALI
Radyospor’da Özgür Sancar’ın canlı yayın konuğu olan Cem Kınay, “Eski ya da mevcut başkanların seçimlerde aday olan isimlere objektif olması gerekir. Elbette onların da destekledikleri isimler olabilir; ama objektif yaklaşım daha doğru olur. Şu anki duruma baktığımızda çok adaylı bir seçim olacak. Kim aday olacaksa önüne projeler koymalı. Galatasaray’ı küçültecek değil. Büyütecek projeler koymalı önüne. Galatasaray daima başarı bekleyen bir camia. 500 senelik bir kültür. Başkan olduğunuz zaman bütün kültürün lideri oluyorsunuz. 25 milyon taraftarından lideri oluyorsunuz. Dolayısıyla Galatasaray’a dünya ölçeğinde başarı getirecek projeleri olanlar başkan adayı olmalı” ifadelerini kullandı. ŞİDDETE DUR DEMEK KONUSUNDA SAMİMİ OLMA GEREKİR. İNSANLARIN SPORDA ADALET OLDUĞUNU DÜŞÜNMESİ GEREKİR
Kınay, “Futboldaki şiddetin bitirilmesi için yöneticilere çok büyük görevler düşüyor. Samimi ve samimi olmayan söylemler var. Biz samimi olmak zorundayız. Şiddete karşı samimi tepkiler üretilmeli. Ama samimiyet konusunda inanın çok ciddi şüphelerim var. Kendimle ilgili değil. Fenerbahçe otobüsüne yapılan saldırının ardından yapılan açıklamalarda da tam samimi olunmadığını düşünüyorum. Bunların oluşma sebeplerinden bir tanesi de insanların adaletle ilgili kaygıları. İnsanların sporda adaletin olduğunu göstermemiz gerekir. Bu kutuplaşmalar bizi hiçbir yere götürmez. Seferberlik ilan ederek futbolumuz üzerindeki imajın daha fazla zedelenmemesi adına mücadele etmeliyiz” dedi. 
SAHAYA ÇIKMAMAK ÇÖZÜM DEĞİL
Dr.Cem Kınay, “Fenerbahçe yönetiminin, ‘Olay aydınlatılana kadar maçlara çıkmayacağız’ söyleminin olayın şokuyla söylendiğini düşünüyorum. Kolay değil, büyük bir şok yaşandı. Ama sahaya çıkmamak çözüm değil. Onların da bir an önce futbolda yer alması gerekir. Bu olayın soğutulması gerekiyor. Zaten TFF bir hafta erteleyerek, şokun atlatılması için imkân tanıdı. Tekrar rekabete dönmek gerekir” şeklinde konuştu.
BİR GOL FARKLA KAZANALIM, AMA OFANSİF OYUNU BIRAKMAYALIM
Kınay, “Galatasaray son maça kadar taraftarını heyecanlandıracak. Biz şampiyonluğa, 4. yıldıza emin adımlarla gidiyoruz. Hücum futbolunu seviyorum. Taraftarı heyecanlandıran futbol oynuyoruz. Gol yiyoruz. Ama ben ofansif oyunu görmek için Galatasaray’ın bir gol fazla atarak kazanmasını tercih ediyorum. Şampiyonluğa emin adımlarla gidiyoruz” dedi. 

https://www.radyospor.com/Futbol/187178/-Siddetle-mucadelede-samimi-olmaliyiz