FATİH TERİM BAŞKAN OLARAK GELMELİ

siivo

Radyospor, Özgür Sancar, 19.05.2016

GALATASARAY BAŞKANI LUCESCU’YA TELEFON ETMEZ, ONU YANINA ÇAĞIRIR

Radyospor’da Özgür Sancar’ın canlı yayın konuğu olan Kınay, “Ben Galatasaray başkanı olsam, Lucescu’ya telefon etmem. Kendisini yanıma çağırırım ve görevi veririm. Galatasaray başkanları teknik direktörlerle böyle bir ilişki içerisinde olmalı. Bunları speküle etmeden telefon ettim, telgraf çektim şeklinde değil de artık başkan görüşür, anlaşır taraftarıyla bunu paylaşır” dedi.

Cem Kınay, “Yönetimin iletişimle ilgili ciddi sorunları var. Yerine getiremeyeceği sözler söylüyorlar. Sonra taraftar üzülüp, ‘biz size istemiyoruz’ deyince kızıyorlar. Olmaz böyle şey Galatasaray başkanı söylediğini yapacak. Keşke Lucescu’yu aldım, geliyor demeli. Telefonda görüştüm denmez” şeklinde konuştu.

FATİH TERİM BAŞKAN OLARAK GELMELİ

Dr.Kınay, “Duygun Yarsuvat, ‘Fatih Terim takımın başına gelsin’ dediyse kafasında muhakkak bir şey vardır. Fatih Terim’in gelmesini kim istemez ki… Terim artık Galatasaray’a teknik direktör olarak değil; başkan olarak gelmeli, yönetici olarak gelmeli. Daha üst görevlere talip olmalılar” dedi.

MADEM YÜZDE 70 DESTEK VAR, O ZAMAN YARIN SEÇİMİ İLAN ETMELİ. GÜVENSİZLEK ORTADAN KALKSIN

Cem Kınay, “Ben de Dursun Özbek’i seçenlerden ve oyunu da açıklayanlardanım. Ancak geçen 1 sene içerisinde gördüklerimden sonra, 2 ay önce bir an önce seçime gidilmesi gerektiğini söyledim. Dursun Özbek başkan güzel söylemiş; madem arkasında yüzde 70 oy oranıyla kazandığı seçimde olduğu gibi büyük bir destek hissediyor, hala desteklendiğini düşünüyor, bunu ölçmenin en iyi yolu seçime gitmektir. Seçime gidelim bakalım. Madem bir destek var; o zaman sorun yok. Güven ortamına ihtiyaç var. Sportif başarısızlıklar güven ortamını kaldırmış durumda dolayısıyla madem yüzde 70 kendisine destek var, yarın seçimi ilan etsin. Belli ki yönetime güven minumuma inmiş durumda. Her şey o kadar iyiyse dışarıdan Alp Yalman ağabeyimizi getirmeye ne gerek var. Söyledikleriyle birbiriyle örtüşmüyor. Alp Yalman başkanımıza saygımız sonsuz. Görev alırsa harika olur. Ama demek ki bu ekibe Dursun başkan da güvenmiyor ki, dışarıdan insanları getiriyor” ifadelerini kullandı.

https://www.ajansspor.com/futbol/superlig/h/20160519/fatih_terim_baskan_olarak_gelmeli.html