CEM KINAY: “TÜRKİYE TURİZMİNDE EN SON ELEŞTİRİLECEK KONU HER ŞEY DAHİL SİSTEMDİR.”

siivo

Fütürist ve Deneyim Tasarımcısı Dr. Cem Kınay, “Her Şey Dahil” sistemine getirilen eleştirileri değerlendirdi.

“Türkiye turizminde en son eleştirilecek konu her şey dahil sistemidir” diyen Cem Kınay, “Her şey dahil sistemi Türkiye’nin son 30 senede yarattığı mucizede en önemli faktördür. Bu sistem Türkiye turizmini bugünlere getirdi. Bu sistemin kaldırılması söz konusu değil çünkü bu sistem bizi güçlendiren bir sistemdir. Fakat her model gibi belli bir süre sonra revize edilmesi kadar normal bir şey olamaz” dedi.

Cem Kınay, açıklamalarına şöyle devam etti: “Her şey dahil sistemini eleştirmektense turisti otel dışına nasıl çıkartırız ve otel dışındaki ürünleri nasıl çeşitlendiririz buna kafa yormalıyız. Her şey dahil sistemi Türkiye’nin başarı anahtarı olmaya devam edecektir. Turizmi ve ürünlerimizi ne kadar çeşitlendirirsek insanlar otellerden çıkmaya başlayacaktır. Günümüzde en önemli trendlerden biri deneyimlemedir. Otel dışındaki hizmetler çeşitlenirse insanlar otellerden çıkacaktır” diye konuştu.

Cem Kınay’ın açıklamaları için tıklayınız:

https://youtu.be/33NYgF0Fl-o

https://www.tourismtoday.net/cem-kinay-turkiye-turizminde-en-son-elestirilecek-konu-her-sey-dahil-sistemidir#.Xjreir21D5t.whatsapp